Zavesené dáždniky ako slnku cloniaca strecha letnej terasy

Zaujímavým riešením do malých priestorov a prechodov medzi terasou a domom môže byť inštalácia z dáždnikov. Dáždniky síce nie vždy nájdeme za lacný peniaz, avšak pre domáci efekt postačí aj niekoľko kúskov, povedzme rôznych farieb.

Inšpirácia z Turecka

Inšpiráciu môžeme čerpať z Turecka, kde je to obľúbený prvok na uliciach pred niektorými kaviarňami. Najskôr to bola jedna ulica s reštauráciami a kaviarňami v Antalyi, ktorá takto vytvorila tieň pre sediacich zákazníkov.

Turecko a dáždniky proti slnku

Postupne sa dáždniky ako slnečná clona dostávali aj do iných častí Tureckej riviéry. V Beleku napríklad v novom centre vyrástla celá ulica so zlatníctvami a minimálne tri miesta objavíte aj v Alanyi. Fotografia pochádza z centra Alanye v blízkosti prístavisko výletných lodí, pár metrov od Ataturkovho pamätníka.

Dáždniky sa inštalujú jednoducho

Dáždniky vytvoria potrebný efekt vtedy, ak sú poukladáme na natiahnutých lanách. Používajú sa oceľové. Ale v našich podmienkach nemusia byť vyslovene tie. Je dobré mať ich hustejšie, čiže niektoré budú pôsobiť ako opora z hora, kým iné udržia dáždniky na svojom mieste. Zaisťujú sa malými háčikmi, alebo sa priamo prišijú na dané miesto. Môžu sa dotýkať, no tak ako mriežkové prístrešky, aj dáždnikové zastrešenie je len efektom a čiastočným zastrešením vytváraným pre oko viac ako pre suché šaty v prípade dažďa.

O Turecku a spomenutých miestach sa môžete dozvedieť viac na stránkach turecko.us, no viac o bývaní nájdete len u nás.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu