3 mesiace života s vysávačom Rowenta X-Force Flex 15.60

Magazín DOM a ZÁHRADA neraz siahne po používaných prístrojoch, technike, či náradí opakovane a ak vidíme zaujímavé postrehy, radi sa o ne podelíme aj neskôr. Je tomu tak aj pri vysávači Rowenta X-Force Flex 15.60. Tyčový bezkáblový vysávač je u nás už tri mesiace, dostáva zabrať pri pravidelnom vysávaní a po tak dlhej dobe je možné pripraviť možno trochu odlišnejší článok, ako recenziu po pár týždňoch. Čo by o ňom povedal jeho častý používateľ, ak by ho mal doma? Na čo si môžeme zvyknúť ak ho používame často? V čom sa naň spoľahnúť a naopak, v čom sa naň spoľahnúť nedá? Niekoľko postrehov si tak dovolíme po štvrť roku v nasledujúcej časti.

Rowenta x-force flex vysávač recenzia

Rowenta X-Force Flex 15.60 po troch mesiacoch

Vysávač Rowenta X-Force Flex 15.60 je z pomedzi všetkých vysávačov, ktoré sme mali možnosť mať, alebo vyskúšať, zatiaľ najvýkonnejší. Z pomedzi bezdrôtových vysávačov určite. Stojí v kuchyni, na mieste, ktoré dostáva v rámci podlahy zabrať najviac. Aj pre prítomnosť domácich zvierat, detí, neustále varenie,ale tiež fakt, že sme v rodinnom dome so záhradou a plody záhrady neustále kolujú medzi letnou kuchyňou a kuchyňou. To trochu ovplyvňuje čistotu a občas nejakú tú smietku na zemi na trase od dverí k stolom a drezu.

Rowenta X-Force Flex 15.60 má svoj stojan, ktorý môže byť neustále zapojený v elektrine. Máme ho na vlastný spínač, ktorým pri dlhšom odchode vieme vypnúť viac spotrebičov (kávovar a elektrický hrniec) naraz. Vysávač sa nabíja sám, s tým starosť používateľ nemá. Je tak neustále pripravený. Spúšťa sa tlačidlom spúšte podobne ako na pištoli. Žiadne komplikované ovládanie. Vždy reaguje a ponúkne, čo potrebujeme. Rýchle riešenie a vysávanie. To podstatné pri tomto modeli je, že funguje buď na štandardnej automatike, alebo prepnutím do vlastných režimov – na niekoľko rýchlostných a výkonnostných stupňov. Automatický režim je aktívny po zapnutí a jeho inteligencia neprekáža.

1. Automatický režim

Automat upravuje výkon podľa typu povrchu a ťahu. Na huňatom koberci zaberie výrazne, na tenkom koberci o niečo slabšie. Na rovnej dlažbe nedrie ako kôň, ale ide jemne. Tento režim si upravuje automaticky po krátkych sekundách pre chodu na iný povrch. Prepnutie na manuál skočí o stupeň slabšie a opakované stlačenie rýchlosti už upraví, alebo skreše rýchlosť podľa zadania. Displej a ukazovateľ dáva jasno, ktorý režim kedy batériu vyčerpá a tak sa viete zariadiť a pri veľkom upratovaní si rozmyslieť, či dáte zabrať prístroju viac, či menej a najmä kedy.

2. Pokladanie, státie a vyprázdňovanie

Vysávač nestojí bez stojanu. Jediný spôsob, ako ho položiť, ak potrebujete posunúť skrinku, kreslo a podobne, je položiť na zem po celej svojej dĺžke. Dá sa to priamo na zem a stojí. Neprevracia sa. Nemá ako stáť, pretože hlavné telo, technika a rukoväť majú najviac váhy a pri státí sú tou najvrchnejšou časťou. Vyprázdňovanie – to pôsobí krehko. Ale zatiaľ vydrží. Pootáčanie vnútorného ústrojenstva sa zdalo komplikované, ale prsty už vedia, že stačí pár jednoduchých pohybov. Filter sa dá od hustého prachu vytriasť. Rovnako tak je možné ho umyť vo vode. Kým schne, dá sa používať druhý rovnaký filter, keďže v balení celého vysávača boli dve. Múdre.

3. Nesype

Pri vysávaní suchých omrviniek, neporiadku, piesku z pod topánok a podobne, ide nečistota do vysávača. Nezostáva zaseknutá v hlavici. Bežný jav pri podobných vysávačoch, s ktorými sme sa stretávali bolo po vysávaní a zdvihnutí vysávača počuť aj vidieť, ako z vysávača padá to, čo nestihlo prepadnúť do zásobníka. Najmä, ak vysávač dvíhate a dávate do stojanu. Nie, nesype. No vždy s obavami dvíhame vysávač, či náhodou nezoslabol a nebude sa týmto radiť k všetkým ostatným.

4. Naozaj ťahá, svieti

Vysávač naozaj vysáva a ťahá. Dostáva zabrať aj v miestnosti, ktorá sa rekonštruuje a používa sa v nej starý koberec. Jednou z jeho výhod je možnosť vysávať aj v skoré večery bez svetla v spojovacej chodbe a v ďalšej chodbičke ku kúpeľni, v ktorej svietime minimálne a len v nevyhnutných prípadoch. Vysávanie po tme s prísvitom na vysávacej hlavici má aj svoju nezvyčajnú výhodu. Akákoľvek nečistota je v tme pod týmto svetlom oveľa lepšie viditeľná. Napríklad klesajúca pavučina, chumáčik prachu a podobne s týmto svetlom oveľa lepšie vidieť. Rovnako trak ten rozdiel, ak prechádzame po rovnakom mieste ako po povysávanom.

Pri vysávači Rowenta X-Force Flex 15.60 je ide o drahší, kvalitnejší a najmä výkonnejší prístroj. Jeho obstaranie nemôžeme ľutovať. Do stojanu a voľných miest sme si vložili na výber tie hlavice, ktoré používame najčastejšie. Iné zostávajú v škatuli ako nevyužité. Každý to môže spraviť podľa seba. Prípadne mať po ruke všetky. K vysávaču je štandardne bohatá výbava. Dokonca využívame aj funkciu sklápania vysávača tak, aby dokázal ľahko prejsť pod kreslá a gauč. Za predpokladu, že je na vysokých nožičkách. Ohuruje to návštevy (otestované, hoci neplánovane), ktoré ani nečakajú, že vysávač niečo také dokáže. Ostatne, táto funkcia tvorí samotnú časť názvu celého prístroja. To „Flex“, takže by bol hriech ju nevyužívať.

S vysávačom sme spokojní. V závere dodáme len stručnú informáciu, že názor nie je platený, vyžiadaný a je bežným redakčným článkom, ktorý vychádza z reálnych skúseností a reálneho záujmu redakcie.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu