Bežná realita: Sáčky do vysávača ako utrpenie. Čo tak textilné?

Pri výbere vysávača je pomerne dôležité aj to, ako sa budete zbavovať obsahu zásobníka prachu, čiže vrecka, alebo ľudovo sáčkov do vysávača. Drvivá väčšina z nich dnes ponuka možnosť vysávania smetí do papierových vzduchovo priepustných vreciek s hlavou. Občas máme pocit, že je to naschvál aby výrobcovia vysávačov mali odberateľov svojich vreciek. Potešujúcou správou ale je, že štandardná výbava nového vysávača nie je vždy odkázaná len na papierové jednorázovky, ktoré aj tak bežný Slovák nad kontajnerom vytrasie. Nie je nič neobvyklé vidieť nešťastníka v oblaku prachu, ako sa dusí pri vyťahovaní kociek lega, či ponožiek a má v pláne predĺžiť životnosť takého vrecka. Kúpiť je jedna vec. Nájsť si čas kúpiť naozaj správne druhá.

Textilné vrecká so zapínaním

Jeden z našich vysávačov vynikal zásobníkom na prach, pričom mal naopak slabý filter chrániaci motor pred jemným prachom. Zo všetkých ďalších v priebehu rokov testovaných vysávačov ale v rámci údržby a výmeny vreciek potešil Gorenje Flamenco. Vysávač má podobne, ako niektoré ďalšie súčasné modely, výbavu niekoľkých vychytávok v rámci regulácie výkonu, práce s vysávačom, ale aj ohľadom zberu odpadu.

Vrecko na vysávač

V rámci greencare výbavy má celkovo 5 vreciek. Jedno z nich ukrýva prekvapenie v podobe opakovateľne využívateľného a zatvárateľného vrecka. Jeho vynálezcovia nepotrebovali veľmi namáhať hlavy. Využili pevný plast, ktorý tvorí úlohu spony. Tá sa nasadzuje na dva tvrdé okraje vrecka a veľmi hravo sa dá nasadiť a vrecko uzavrieť. V prípade nutnosti ho vysypať stačí vrecko vybrať a sponu posunúť. Samozrejme, drobnú nevýhodu to má, keďže kapacita uzatvárateľného vrecko je mierne menšia. Pri bežnom domácom využívaní je to ale nepostrehnuteľné.

Je až neuveriteľné že s niečím podobným neprišli všetky modely už dávno. Čiže aj preto ešte bude dlho pri kontajneroch vidieť tých, čo prášia vrecká, alebo ich opakovane lepia lepiacou páskou. Niektoré vrecká sú vďaka gumovej poistke brániacej vypadávaniu obsahu von viac krát nepoužiteľné. Pri kúpe nového vysávača môžete sledovať aj dostupnosť takýchto sáčkov. veľa krát sa stane, že ich objem a tvar by sedel s iným modelom. Horšie je to však už pri hlave takého sáčku, ktorá sa vsúva do držiaka. Na fotografii je to hranatá biela plastová časť na textilnom vrecku. Hlava v držiaku vrecko spevní, aby doň mohol prechádzať odpad priamo z hadice a nedošlo k pohybu.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu