TOP 5 dôvodov prečo kúpiť kvalitné náradie a neľutovať

Zvažujete kúpiť nové náradie? Alebo si len chcete dopriať poriadne kvalitné náradie, aby konečne vydržalo a do ďalšieho roka? Na začiatku je vždy ľútosť  peňazí, možno manželkine výčitky, ale položte si zopár otázok. Ide o náradie, ktoré použijete viac krát, respektíve často? A nezruinuje rodinný rozpočet? Na posilnenie názoru prinášame päť argumentov, ktoré sú obhajobou vášho najbližšieho projektu aj všetkých nasledujúcich.

Interiér s hodinami

1. Úspora času

Ušetriť čas znamená že pri jednej činnosti nestrávite celý deň. Skúste používať rozpadnuté, alebo vymlátené kombinačky, alebo rezať, keď je po ruke len krivá hrdzavá píla, alebo ešte lepšie, žiadna. Tam kde zvládnete prácu skôr, tam skôr odpočívate, alebo nestratíte chuť svoj prvotný projekt dokončiť. Niečo také majú odskúšané všetci profesionáli. Veď sa ich spýtajte, prečo im tak záleží na ich náradí. Jeho čistote a technickom stave.

Unavený robotník či montér, ľudia

2. Úspora zdravia a síl

Poznáme veľa príbehov o poškodených pílach, cirkulárkach, nezaizolovaných nástrojoch elektrikárov, rozpadnutého náradia, labilných krompáčoch, kladivách a vôbec tupých čepelí na všetkom, čoho úlohou je „rezať“. S tupými kosačkami sa narobí každý a príde aj o nervy. Rozpadnuté náradie niekedy patrí radšej do zberných surovín. No elektrické náradie fungujúce na dobre slovo, či zázrak… na niečo také treba nemať rád samého seba. Pritom často aj nové náradie dokáže človeka pripraviť o zdravie. Také, ktoré sa používa nesprávne, alebo je samotné nesprávne.

Drevená strecha, stavba

3. Kvalitné náradie odhalí ďalšie možnosti

S dobrým náradím v dielni či kufríku sa vám nemôže stať, že zvažovanie nápadu stroskotá na tom, že ho nemáte ako a s čím realizovať. Ak už je raz kvalitné náradie, s ktorým je radosť pracovať, po ruke, potom sa oveľa viac objavujú možnosti použitia a aj domáci majster má naštartovanú fantáziu, či chce alebo nie. Ešte tamto a hento. Možno by sa mohla opraviť aj tá odkvapová rúra, zatmeliť prasklina na stene, opraviť strecha. Keď ale nie je nástroj ani materiál, vždy je to ťažšie.

Ovládanie nastavenie priamočiarej píly Extol CRAFT 40513

4. Dlhšie vydrží, netreba čoskoro nové

Kvalitné náradie má jednu nespornú výhodu. Ak si ho zadovážite, vydrží viac rokov a nebude nutné čoskoro kupovať nové. Nekvalitné vrtáky vedia „potešiť“. Hlavne keď od každého je len jedna veľkosť. Rovnako píla, ktorá nereže a kompresor, ktorý nemá žiaden tlak. Kúpiť kvalitné náradie znamená mať funkčné náradie na dlhšie.

Kultivátor vyhrabávač

5. Je potrebné ísť s dobou

Je ťažké vyhrať v pretekoch s časom, so striedaním dňa a noci, s rýchlosťou akou je čas rýchly po víkende a pod tlakom všetkých povinností. Rovnako tak je to ťažké ak ovládate parný stroj a všetci na okolo štartujú stíhačky, rakety, hoci väčšine postačí aj Fábia. Nič proti tradičným nástrojom. Kým to nie je pazúrik obviazaný o kus haluze, je to stále ešte dobré. Avšak v roku 2017 je potrebné vedieť, že sa to dá aj lepšie. Nie je na škodu poznať vlastnosti lepších nástrojov a inovácií. Už len pre vlastnú informovanosť.

Kvalitné náradie ako Aku skrutkovač extol

Veď každý správny chlap sa výziev nebojí. Opatrnosť a obozretnosť sú však stále nerozluční priatelia pri práci akéhokoľvek druhu. Tak objavujte a spoznávajte, no dávajte pozor na prsty. Vidieť to aj  v záhrade na stručnom príklade. Máte veľkú záhradu, motyku a rýľ.  Kým zrýľujete celú záhradu, na začiatku už rastie burina a uniklo kopec času, ktorý sa dal investovať inde. Kultivátor je vyšší level. Dáte zaň viac, no netreba už hovoriť, koľko zdravia, nervov aj času nakoniec ušetrí a investícia sa tak vráti. Dokonca nie iba na plodoch v záhrade.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu