Jeseň na tanieri a tekvica ako hlavná ingrediencia

Začiatok jesene je naozaj krásny, poletujúce listy za oknami hrajú nádherne farebné divadlo a vietor ešte nefúka tak mrazivo, akým bude neskôr. Koniec októbra navyše patrí strašidelnému sviatku Halloween a všade sa začínajú objavovať tekvice, a to v akejkoľvek podobe. Vydlabané, ozdobené, desivé, smiešne ale aj upečené, vyprážané, uvarené …

tekvicová polievka s Ultrablend

A ak máte radšej tekvicu naservírovanú než vystavenú, máme pre vás tip na vynikajúcu tekvicovú polievku!

Pre tých, ktorí majú „variaci mixér“

Jej príprava nie je žiadny horor, všetky ingrediencie vložíte do šikovného mixéra Ultrablend Cook a ten už ju za vás uvarí. Ide o mixér, ktorému sme sa už u nás venovali. Sám sa postará o nie len mixovanie, ale aj uvarenie polievky ako takej. Všetko pritom vidíte z neobvyklého uhlu – spredu a priamo pred sebou, kým bežne vidíte polievku variť z hora.

Mixér Ultrablend Cook

tekvicová polievka s UltrablendDokonalú večeru v sychravých jesenných dňoch môžete mať ľahko a rýchlo s vysokorýchlostným mixérom Tefal Ultrablend Cook (BL962). Mixér obsahuje 8 automatických programov, s ktorými zvládnete výdatné polievky, smoothies, pyré, omáčky, kompóty, sójové alebo mandľové mlieko, ľadovú drť a mliečne koktaily podľa chuti.

Vďaka dokonalej práci šiestich nerezových čepelí a vysokej rýchlosti 45 000 otáčok za minútu získate až 15x jemnejšiu konzistenciu so zachovaním vysokého percenta dôležitých vitamínov a živín v potravinách.  Vedeli ste, že tekvica obsahuje železo, jód, meď, fluór, mangán a zinok? Je zdraviu veľmi prospešná.

Pri varení krémových polievok vám Tefal Ultrablend Cook ušetrí čas i prácu. Tepelne odolné sklo nádoby s bezpečnostným uzáverom znesie varenia až do 100 ° C. Stačí mixér naplniť ingredienciami a všetko ostatné urobí za vás. Po stlačení funkcia automatického umývania sa aj sám umyje. Odporúčaná cena je 8 999 českých korún / 349 euro.

Recept: Dyňová polievka

Budete potrebovať: 2 lyžice masla, 1 stredná tekvicu hokkaido, 2 mrkvy, kúsok zázvoru, 1 strúčik cesnaku, 300 ml kokosového mlieka, 300 – 400 ml vody, 1 chilli papričku, ½ lyžičky rímskej rasce, ½ lyžičky kari, soľ, korenie, čerstvý koriander na zdobenie Zázvor, mrkvu a cesnak ošúpeme a nakrájame. Ak má tekvica neporušenú šupku, netreba lúpať, stačí len vydlabať a rozkrájať na malé kúsky. Všetko pridajte do prístroja (okrem koriandra). Vyberte funkciu pre prípravu krémovej polievky. Po dokončení procesu nalejte polievku do tanierov alebo misiek, ozdobte koriandrom a môžete podávať.

Stránky: www.tefal.sk


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu