5 tipov ako si poradiť so zariadením kúpeľne v podkroví

Kúpeľňa v podkroví spravidla disponuje strešným oknom, ktoré dnu vpustí veľa svetla i čerstvého vzduchu. Zároveň umožní pestovanie zelene a romantické sledovanie večernej oblohy pri kúpaní.

kúpeľňa a podkrovie
Zdroj foto: istockphoto/KatarzynaBialasiewicz

Pozitívom podkrovnej kúpeľne je aj vyššia teplota ako na prízemí, čiže na vykurovanie zvyčajne postačí rebríkový radiátor. V prípade, že poctivo premyslíme rozmiestnenie každého kusu sanity a nábytku, sa kúpeľňa stane skvostom podkrovia. Inšpirujte sa našimi tipmi.

Dôvtipne využité šikminy

Najmä pri zariaďovaní malých kúpeľní v podkroví nás snaha ušetriť priestor môže lákať k tomu, aby sme sanitárne zariadenie za každú cenu umiestnili pod prudké šikminy. Dôležité je tejto lákavej predstave nepodľahnúť a dať sanitu na miesta, na ktorých bude zaistené predovšetkým jej bezpečné a pohodlné používanie. Plochy pod stenou s ráznym skosením je lepšie využiť ako úložný priestor.


Zdroj foto: istockphoto/KatarzynaBialasiewicz

Kúpeľňový nábytok na mieru

Aj podkrovná kúpeľňa môže spĺňať sny o klasickom elegantnom alebo, naopak, o netradičnom kúpeľňovom nábytku, ktorý disponuje bohatým odkladacím priestorom a šetrí cenné centimetre. Stačí osloviť skúseného stolára zaoberajúceho sa výrobou nábytku na mieru. Ten dokáže zhotovením jedinečného nábytku do kúpeľne využiť špecifický priestor podkrovia na maximum.

kúpeľňa a podkrovie
Zdroj foto: istockphoto/KatarzynaBialasiewicz

Atypické sanitárne zariadenie

Dômyselným riešením do podkrovnej kúpeľne so šikminami je sprchový kút bez vaničky s prispôsobiteľnou hornou časťou zásteny alebo na mieru vyrobená zástena. Ak preferujeme vane, odporúčajú sa voľne stojace, ktoré môžeme umiestniť kamkoľvek. Praktické nielen do kúpeľní v podkroví sú závesné toalety a bidety.

Kúpeľňa v podkroví

Zdroj foto: istockphoto/webntime

Zrkadlo opticky zväčšujúce priestor

Neodmysliteľnou súčasťou kúpeľne v podkroví je zrkadlo. Ideálne je umiestnenie nad umývadlom, čo však nemusí byť možné kvôli skoseným stenám. V tom prípade môžeme zrkadlo situovať na čo najbližšiu rovnú stenu k umývadlu. Výborným riešením je zrkadlo vyrobené na mieru, ako vhodná alternatíva poslúži prenosné kozmetické zrkadlo alebo nástenné otočné zrkadlo s teleskopickým ramenom.

Priznané drevené alebo dekoračné trámy v podkroví

Priznané drevené trámy môžu byť najvýraznejším prvkom kúpeľne v podkroví. Prípadne sa dajú využiť dekoračné trámy, napríklad z polyuretánu imitujúceho drevo. Ak sa rozhodneme priznať tie drevené, je nevyhnutné ošetriť ich vhodným hydroizolačným náterom na drevo.

Pozrite si viac inšpirácií pre kúpeľne na fotkách.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu