5 tipov ako si poradiť so zariadením kúpeľne v podkroví

Kúpeľňa v podkroví spravidla disponuje strešným oknom, ktoré dnu vpustí veľa svetla i čerstvého vzduchu. Zároveň umožní pestovanie zelene a romantické sledovanie večernej oblohy pri kúpaní.

kúpeľňa a podkrovie
Zdroj foto: istockphoto/KatarzynaBialasiewicz

Pozitívom podkrovnej kúpeľne je aj vyššia teplota ako na prízemí, čiže na vykurovanie zvyčajne postačí rebríkový radiátor. V prípade, že poctivo premyslíme rozmiestnenie každého kusu sanity a nábytku, sa kúpeľňa stane skvostom podkrovia. Inšpirujte sa našimi tipmi.

Dôvtipne využité šikminy

Najmä pri zariaďovaní malých kúpeľní v podkroví nás snaha ušetriť priestor môže lákať k tomu, aby sme sanitárne zariadenie za každú cenu umiestnili pod prudké šikminy. Dôležité je tejto lákavej predstave nepodľahnúť a dať sanitu na miesta, na ktorých bude zaistené predovšetkým jej bezpečné a pohodlné používanie. Plochy pod stenou s ráznym skosením je lepšie využiť ako úložný priestor.


Zdroj foto: istockphoto/KatarzynaBialasiewicz

Kúpeľňový nábytok na mieru

Aj podkrovná kúpeľňa môže spĺňať sny o klasickom elegantnom alebo, naopak, o netradičnom kúpeľňovom nábytku, ktorý disponuje bohatým odkladacím priestorom a šetrí cenné centimetre. Stačí osloviť skúseného stolára zaoberajúceho sa výrobou nábytku na mieru. Ten dokáže zhotovením jedinečného nábytku do kúpeľne využiť špecifický priestor podkrovia na maximum.

kúpeľňa a podkrovie
Zdroj foto: istockphoto/KatarzynaBialasiewicz

Atypické sanitárne zariadenie

Dômyselným riešením do podkrovnej kúpeľne so šikminami je sprchový kút bez vaničky s prispôsobiteľnou hornou časťou zásteny alebo na mieru vyrobená zástena. Ak preferujeme vane, odporúčajú sa voľne stojace, ktoré môžeme umiestniť kamkoľvek. Praktické nielen do kúpeľní v podkroví sú závesné toalety a bidety.

Kúpeľňa v podkroví

Zdroj foto: istockphoto/webntime

Zrkadlo opticky zväčšujúce priestor

Neodmysliteľnou súčasťou kúpeľne v podkroví je zrkadlo. Ideálne je umiestnenie nad umývadlom, čo však nemusí byť možné kvôli skoseným stenám. V tom prípade môžeme zrkadlo situovať na čo najbližšiu rovnú stenu k umývadlu. Výborným riešením je zrkadlo vyrobené na mieru, ako vhodná alternatíva poslúži prenosné kozmetické zrkadlo alebo nástenné otočné zrkadlo s teleskopickým ramenom.

Priznané drevené alebo dekoračné trámy v podkroví

Priznané drevené trámy môžu byť najvýraznejším prvkom kúpeľne v podkroví. Prípadne sa dajú využiť dekoračné trámy, napríklad z polyuretánu imitujúceho drevo. Ak sa rozhodneme priznať tie drevené, je nevyhnutné ošetriť ich vhodným hydroizolačným náterom na drevo.

Pozrite si viac inšpirácií pre kúpeľne na fotkách.

...
Zavřít reklamu
Zavřít reklamu