Plánujete stavbu domu? Riešte klimatizáciu už pri návrhu

Chystáte sa na stavbu nového domu a chcete ho vybaviť nástennou klimatizáciou? Rozvrhnutie jednotiek zohľadnite už v projekte. Ušetríte tak čas aj peniaze.

Návrh domu a klimatizácia

Prečo riešiť klimatizáciu už pri návrhu domu?

Vyhnete sa zbytočným stavebným úpravám vo vnútri aj zvonka nového domu. Dopredu si stanovíte, aký typ klimatizácie použijete, do ktorých izieb jednotky umiestnite a či budú visieť nad dverami, pri okne alebo vedľa postele. Iné riešenie sa hodí do podkrovných priestorov, iné do kúpeľne a iné napríklad do obývačky. Včasným návrhom získate ideálne rozmiestnenie s ohľadom na plánovaný vzhľad interiéru.

Príjemná klíma v celom dome

Tužíte po celoročnej ideálnej teplote? Podľa rozmerov miestností, počtu okien a približnej vzdialenosti medzi vnútornou a vonkajšou jednotkou vám odborník navrhne riešenie, ktoré zaistí hladký priebeh inštalácie a maximálny úsporný chod po celý rok.

Riešenie klimatizačného systému prebieha v 2 fázach:

  • Návrh vrátane výberu jednotiek s ohľadom na vzhľad interiéru a riešenie vykurovania
  • Realizácia – inštalácia a zapojenie systému

Návrh zapracujte už do projektu, inštaláciu kľudne odložte

Návrh klimatizácie nechajte zapracovať už do projektu. Všetky podklady vrátane softwarovej podpory dodajú odborníci vášmu projektantovi.

Návrh domu a klimatizácia

Následnú inštaláciu jednotiek môžete odložiť – pri výstavbe sa zaistia rozvody a zapojenie necháte na dobu, keď bude zaobstaranie spotrebičov na rade. Stále obľúbenejšie je napojenie systému na ekologické tepelné čerpadlo, ktoré šikovne kombinuje úsporné vykurovanie, ohrev vody a chladenie miestností.

Inštalácia klimatizácie svojpomocne? Radšej nie

Systém sa skladá z vonkajšej jednotky a vnútorných jednotiek podľa počtu miestností a rozloženia interiéru. Spotrebiče prepája medené, špeciálne izolované, potrubie prepojené tzv. pertlami a špecifickým zváraním, ktoré odoláva vysokým teplotám.

Vonkajšia jednotka vyžaduje silové elektrické napájanie, pripojené komunikačným káblom k vnútorným jednotkám. Ďalší problém môže nastať pri riešení odvodu kondenzátu. Skondenzovanú vodu je niekedy lepšie viesť do odpadu, inokedy von mimo domu – najlepší spôsob opäť navrhne odborník.

K plánovaniu aj samotnej inštalácie klimatizácie zavolajte odborníkov. Vyhnete sa zbytočným nákladom na prerábanie. Správnou inštaláciou ušetríte tiež výdaje za energie a samozrejme veľa času.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu