Recenzia: Žehlička bez prívodného kábla Tefal Freemove Air (FV6520)

Žehličky v dávnejšej minulosti nemali žiaden prívodný kábel. Vystačili si s uhlíkmi. Tie súčasné sa akoby kábla nemohli zbaviť. V prípade produktového radu Freemove Air, ako znie názov žehličiek bez kábla, ide o pekný dizajnový kúsok. Žehlička Freemove Air sa v našich rukách objavila pred nedávnom práve pre to, aby sme jej venovali čas a mohli zhodnotiť prínos a funkcie. V našom prípade sme mali možnosť otestovať model FV6520. Zaujal pritom hneď niekoľko krát.

Tefal Freemove Air FV 6520 žehlička bez kábla, recenzia

ilustračné snímky modelu FV6520

Balenie Freemove Air FV6520

Pokiaľ si žehličku obzriete v obrázkoch ešte pred rozbalením, očakávať budete zrejme väčšiu škatuľu. Základná konzola, na ktorú sa žehlička nasúva, môže pôsobiť dojmom veľkého prístroja. Zdanie klame. Žehlička si vystačí s veľmi malou škatuľou a nepotrebuje žiadne diely navyše. Konzola (základňa) je tou, ktorá sa napája do elektrickej siete a žehlička samotná sa vkladá do základne.

Tak ako žehlička, aj základňa sú pomerne ľahké. Matnolesklé vyhotovenie je príjemné na dotyk, pevná konštrukcia oboch dielov nevytvára vŕzgajúce dojmy a aj po dizajnovej stránke je vidieť, že ide o výrobcu Tefal, ktorému záleží na tom, aby vec vyzerala. Samozrejme aj po funkčnej stránke nemožno nič zásadne vytknúť.

Prvé dojmy

Naparovacie žehličky nám slúžia na to, aby sme do textilu dodali trochu vlhkosti a využili ju pri vyrovnávaní vlákien textílii. Technológiu dávkovania a chémiu v pozadí nepoznáme. Bežná používateľka, či používateľ žehličky to ani nebude skúmať. Jeho bude zaujímať najmä niekoľko faktov, ktoré sme si všimli sami ako prvé… aj ako druhé.

Telo žehličky je ľahké, nie veľmi preťažené ani po naplnení vodou. Keramický povrch sa kĺže presne tak, ako chcete. Neunavuje ruku, vidíte priamo dnu na množstvo vody. Nalievanie novej vody tiež nepredstavuje žiadnu pohromu. Nejde o malý otvor, ale poklopom uzatvárateľný do malého lievika tvarovaný otvor spredu. Hneď pod ním je kropička na kropenie vodou. Všetky tlačidlá máte pri držaní žehličky po ruke. Nepotrebujete manipulovať s druhou rukou. Tlačidlo spúšte sa dá držať, aj keď bude chcieť trochu cviku žehlenie bez stlačených tlačidiel.  Samozrejmosťou je mnoho režimov v závislosti od typu textílie. Žehličku je preto nutné posudzovať ako plne vybavený nástroj, ktorý neprekvapí tým, čím je. Prekvapí kvalitou a nasledovnými funkciami.

Prednosti

  • Automatické vypnutie: takže žiadne vážne nehody
  • Bez kábla: žehličkou si nezavadziate, môžete ňou prechádzať aj do vnútra nohavíc, jednej či druhej ruke nevadí kábel, rovnako nie je nutné riešiť predlžovačky až ku žehliacej doske. Dokonca sa vám môže ťažko zvykať na to, že kábel nezavadzia. Má to viacero výhod, až nemáme sami istotu, či vieme spomenúť všetky výhody bezkáblovej žehličky. Viaže sa s tým pocit, že vám žehlička ujde a kým ste ju mohli v minulosti chytiť za kábel, teraz je ju nutné naozaj držať v ruke. Kábel predstavuje riziko aj pre deti, či psov v domácnosti, neraz sa zachytil niekde mimo dohľad očí. Ale teraz máte v hlave iné veci.
  • S bezkáblovým systémom počítajte s kontaktnou časťou, ktorou sa žehlička napája na základňu. Riešená je rýchlym nastoknutím aj vďaka vykrojeniu konštrukcie. Žehlička sa vždy zošmykne na základni presne kam má a okamžite prebieha nabíjanie. Na fungovanie žehličky postačí krátka doba a je nabitá. Opäť po vrátení do základne, pokračuje nabíjanie. Základňa je tiež veľmi ľahká. Nemusí byť pritom umiestnená bezprostredne na žehliacej doske.

  • Pekný dizajn a zelenomodrý odtieň priehľadných dielov.
  • Veľmi hladká práca vďaka keramickom povrchu
  • Vertikálne naparovanie: žehlička má konštrukciu, pri ktorej môžete žehliť aj veci zavesené na vešiaku. Hodí sa pri oblekoch a šatách, závesoch a podobne. Znova pritom oceníte bezkáblový systém. Výrobca upozorňuje, aby vertikálne žehlenie neprebiehalo na oblečenom oblečení na človeku.
  • Systém na odvápnenie: čo znamená, že nemusíte zažívať zdržiavanie s výrobou destilovanej prevarenej vody.

Hodnotenie

Žehličku Freemove Air FV6520 nemožno hodnotiť zásadne zle. Funkcia vertikálneho žehlenia aj absencia prívodného kábla budú dve zásadné výhody, ktoré ocenia aj iní. Veľmi dobre sa drží, ľahko žehličku uchopíte a ľahko ju nastoknete do základne. Pri rýchlom žehlení to všetko má svoj význam. Používateľ nemusí mať neustále na pozore, či sa nabíja, alebo nedoliehajú kontakty. Svetelná kontrolka na základni zobrazuje, či je v elektrine, alebo je vypnutá. Dizajn tyrkysovej farby v kombinácii s lesklou bielou je už len vizuálnou stránkou žehličky.

Pod produktovým radom Freemove Air je niekoľko modelov. Testovaný bol FV6520.

Technické informácie a vlastnosti:

Príkon: 2400 W, Funkcie: naparovanie, kropenie, odvápnenie, kruhová voľba materiálu, keramický žehliaci povrch, 250 ml nádobka na vodu. Po ôsmych minútach nečinnosti sa sama vypína. Cena sa pohybuje do 82 EUR. Výrobca TEFAL

Zaujímavosť: Balenie žehličky upozorňuje, že zákazník môže v nádržke na vodu nájsť stopu po vode, alebo malé množstvo vody. Dôvod je zaujímavý. Výrobca v záujme zabezpečiť kvalitu pre zákazníkov testuje každú žehličku a tak sa nejaká voda vo vnútri môže nachádzať. Pre prístroj a prepravu nepredstavuje riziko.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu