Rekonštruujete kúpeľňu? Skúste industriálny štýl

Rekonštrukcia kúpeľne chce vždy dávku odvahy a osobnej statočnosti. Pretože niekoľko dní sa nebudete mať kde sprchovať a budete mať doma neporiadok. Preto je dôležité, keď sa už do toho pustíte, vytrieskať z toho maximum. A štýl, ktorý je maximálne útulný, pohodlný, funkčný a príťažlivý, je industriálny. Na čo by ste sa mali zamerať, aby ste dosiahli takýto vzhľad? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Podlaha a dlažba

Industriálny štýl – Aký obklad zvoliť?

Možno vás to prekvapí, možno nie, ale vyberte neutrálne farby. Predstavte si kombináciu bielej a sivej, prípadne bielej a čiernej. Áno, takto to pôsobí sterilne, no keď tam pridáte teplé farby dreva, dostáva to okamžite iný rozmer. Dlažba na podlahu by mala byť z väčších dlaždíc ako tá na stene. Prípadne môžete použiť aj iným materiál. Aký? Odpoveď nájdete v ďalšom odseku. Nemusíte mať vôbec obavy, že kúpeľňa bude pôsobiť neosobne, pretože tam ešte zakomponujete výrazné prvky z dreva – nábytok, obklad na stenu či kúsok podlahy pod sprchovým kútom.

Kombinácia kovu, dreva a kameňa

Dlažbu môžete vymeniť za prírodný kameň prípadne pohľadový betón. Každý jeden z týchto materiálov v neutrálnej farbe vytvára symfóniu s tmavším drevom. Obľúbené je tropické drevo, ktoré vďaka prírodným olejom odoláva vlhkosti. A konečným vyšperkovaním materiálov je využite kovu. Najlepšie sú teplé farby v podobnom odtieni ako drevo – mosadz, meď či bronz. Kovové doplnky, úchytky, dekorácie či kovanie nábytku, sú ako šperky na žene. Nenápadné, no dotvárajú celkový vzhľad.

Hranaté tvary a detaily

Útulný minimalizmus, ktorý je základom industriálneho štýlu, podporuje aj hranatý sprchový kút. Hranaté tvary pôsobia celkovo minimalistickejšie. Hranaté umývadlo, hranatý nábytok, hranaté všetko. Výnimkou môžu byť oblé vodovodné batérie. Najlepšie urobíte, keď si retro batérie vyberiete v teplých mosadzných alebo medených farbách. Nebojte sa experimentovať, vo výsledku dostanete útulnú, zároveň minimalistickú a funkčnú kúpeľňu.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu