Sieť predajní OBI otvára prevádzky už 8. februára 2016

Prevádzkovateľ predajní OBI, ktoré sa chystajú na Slovensku, už zverejnil dátum otvorenia nových predajní. Baumax odišiel koncom jesene 2015 definitívnym výpredajom svojho tovaru. Nemecký OBI Hobbymarket, ktorý prevezme priestory Baumaxu na Slovensku ako celok, napríklad v susednom Česku prerába len menšiu časť z celkového počtu prevádzok Baumaxu. Väčšinu otvorí pod svojou značkou poľský Mercury Market. V susednom Rakúsku sa však tiež Baumax prerába na OBI. Slovenské OBI vznikne na pôvodných miestach predajní Baumax už 8. Februára. Úctyhodný rekordný čas za ktorý chce OBI otvoriť nové predajne po celom Slovensku prekonáva predpoklady.

OBI predajne na Slovensku

OBI musí urobiť zmeny
Po príchode na trh čaká nemeckú sieť OBI pretransformovanie sa na slovenský trh, musí spustiť nábor zamestnancov, ak medzitým opustili záujem prejsť od Baumaxu ku OBI, potrebuje prerobiť predajne vo vnútri v regálovom systéme, zrekonštruovať podlahy pre iné druhy vozíkov a techniku, premaľovať exteriér a urobiť všetky potrebné úpravy podľa svojej idey a politiky. Nový predajca však neotvára jednu predajňu ale v jediný deň 8. februára hneď 13 naraz.

OBI klub
Obi tiež ponúka zľavový vernostný program. Bude zaujímavé, pokiaľ OBI ako oficiálny náhradník za Baumax bude ponúkať výhody výmenou za starú Baumax kartu. Mnohí sa jej totiž zbavili v rámci akcie konkurenčného obchodu, ktorý za ne ponúkal svoju kartu.

OBI v Čechách a situácia na Slovensku
OBI funguje v Českej republike už nejeden rok. Profiluje sa ako známa a obľúbená predajňa sortimentu dnes podobnému napríklad Bauhausu. Ten je pritom v Bratislave momentálne stále braný ako nový predajca, ktorý funguje v nákupnom centre Pharos len niekoľko mesiacov. V súčasnosti si k nemu nachádza cestu mnoho tých, ktorí v Bratislave hľadajú alternatívu za Baumax. Ten celkom opúšťa aj Českú republiku a nahrádza ho teda celkom nový u nás zatiaľ nepodnikajúci prevádzkovateľ OBI. Rakúsky Obi je cieľom Slovákov napríklad najčastejšie pre bytové doplnky a záhradníctvo. Uvidíme, čo prinesie slovenský OBI. Najmä ak prichádza vo februári, nepochybne bude mať čo ponúknuť blížiacej sa jarnej sezóne 2016 na ktorú sú mnohí záhradkári a domáci majstri zvedaví. OBI totiž v predajniach pôvodného Baumaxu má oveľa bližšie k ľuďom než Bauhaus, ktorý sa nachádza v zatiaľ nie veľmi dobre dostupnej časti nákupnej zóny v blízkosti Avionu a letiska M. R. Štefánika. Neprehľadný prístup do Bauhausu má trpkú príchuť pri pohľade z Vrakune, ktorá sa na pomerne dlhej ploche môže na predajňu a cestu k nej pozerať, obchádzať kamienkami, ale to je asi tak všetko. Výhodou OBI bude, že pokračuje na známych adresách, kde v minulosti ľudia našli to, čo hľadali a bude tomu zrejme tak aj naďalej.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu