Test: vyskúšali sme naparovaciu žehličku Gorenje SIT 2700

Najlepšia žehlička na svete je tá, pri ktorej žehlení nie je nutné byť osobne. Žehlenie nie je veľmi žiadaná oblasť záujmu a len málokto z nás si dokáže práve pri žehlení odpočinúť. Všetko ostatné, čo zo žehlenia robí lepšiu, ako nezáživnú činnosť je tak aspoň výhodou. Dôležitá je preto nie len správna žehliaca doska, ale hlavne žehlička. V redakcii sme mali možnosť otestovať žehličku značky, ktorú si dlhodobo spájame s kvalitnými kuchyňami a spotrebičmi, ktorými ju dokážeme vyplniť od sporáku po akýkoľvek krájač.

Review žehlička Gorenje ionic

Žehlička IONIC Power SIT 2700 Ri

Zástupca naparovacích žehličiek, vďaka ktorým je samotné žehlenie sprevádzané charakteristickými zvukmi vypúšťania pary, nesie presné označenie SIT 2700 RI. Svojim fialovým telom pôsobí, akoby tvorilo len plášť, no v skutočnosti ide o priehľadný ukazovateľ vody v zásobníku. Plastové časti  sú veľmi pevné, samotná plocha, ktorá prichádza do styku so žehleným textilom má špeciálny povrch. Tak ako od žehličky čakáte, je tvorený špeciálnym keramickým povrchom, nepriľnavým, hladkým s označením IONIC, perforovaným kvôli vodnej pare v podstate po celej svojej ploche, nie len na určitých miestach. Hrot žehličky má mierny výkroj, ktorá v prípade prechádzania k rukávom alebo záhybom otvára cestu k ďalším plochám na žehlenie.

Funkcie

Pri klasickom držaní žehličky je v dostupnej vzdialenosti pre palec a ukazovák tradičné otáčavé prepínanie stupňa teploty. V rúčke je ďalej pre palec dostupných niekoľko volieb. Dve tlačidlá môžu buď striekať vodu, alebo pustiť paru. Medzi nimi sa nachádza  tuhší, ale stály posuvník intenzity týchto dvoch funkcií. Vždy otravný prívodný kábel je mierne vytiahnutý nahor pomocou plastovej výstuhy, čiže nezavadzia tak veľmi, ako je to štandardom pri starších modeloch rôznych výrobcov.

Review žehlička Gorenje ionic

Používateľa poteší ľahká obsluha a bezproblémový chod. Hladké kĺzanie na bielizni, no najmä pohodlné napĺňanie vodou. Nádobka s 300 ml objemom je jednoliaty kus bez viečka s ktorým sa dá žehlička napĺňať spredu cez výklopné izolované viečko so zámkom. Toto nalievanie občas býva riešené nešťastne a neprakticky, v tomto prípade sa netreba veľmi obávať mokrej žehliacej dosky. Žehlička je chránená aj proti kvapkaniu – tomu nechcenému.

Zaujímavé vlastnosti:

  • viac ako 400 otvorov pre paru
  • objem zásobníka na vodu: 400 ml
  • pogumovaná rukoväť
  • filtrácia proti vodnému kameňu
  • funkcia samočistenia
  • bezpečnostné vypínanie žehličky
  • tiež funkcie: zvislé naparovanie a kropenie
  • prívodový kábel: zhruba 2m
  • príkon 2700 W

Zhodnotenie

Žehlička SIT 2700 má pekný vzhľad, pomerne dobrú cenu a moderný vzhľad. K tomu aj úplnú použiteľnosť, v ktorej nemá jej používateľ dôvody na oľutovanie kúpy, ba dokonca ju zvládne obsluhovať aj muž. Systém naparovania sa dá zvládnuť, najmä ak funguje presne tak, ako to očakávate od ovládania obmedzeného na veľmi málo prvkov.  Svojmu používateľovi, či skôr používateľke môže ponúknuť vďaka dobre riešenému kontaktnému povrchu hladkú prácu, pre pogumovanú rúčku sa dobre drží a všetko ovládanie má vždy po ruke.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu