Ešte ste nepodľahli trendu vinylových podláh? Po tomto sa tak stane

V súčasnosti už zrejme nikto nepochybuje o tom, že svetu podlahových krytín kraľuje vinyl. Vinylové podlahy sa predávajú zrejme už lepšie ako laminátové a to aj napriek tomu, že za vinyl si musíte priplatiť.

vynilová podlaha a pes

Rôzne vrstvy dávajú vinylovým podlahám rôzne vlastnosti

Za čo vďačia moderné vinylové podlahy svojej popularite? Povedzme si najskôr niečo o tom, aké vrstvy tvoria vinylovú podlahu. Ak začneme odspodu, prvou vrstvou je vinylový podklad odolný voči vlhkosti. Nasleduje stabilizačná vrstva obsahujúca husté sklovlákna, ktoré zvyšujú odolnosť voči rozpínaniu. Nad touto vrstvou je vinylové jadro.

Nasleduje dekoračná vinylová vrstva s potlačou podľa žiadaného vzoru. A na povrchu vinylovej podlahy je ešte ochranná PU vrstva, ktorá chráni podlahu pred škrabancami, škvrnami a inou špinou. Prispieva aj k ľahkej údržbe vinylových podláh a dodáva im prirodzený matný vzhľad.

Aké vlastnosti majú vinylové podlahy?

Už z opisu zloženia vinylových podláh vyplýva, že ich najvýznamnejšou prednosťou je vodeodolnosť. Vďaka nej je možné ich použiť aj v miestnostiach, kde im hrozí kontakt s vodou, čo môžu byť napríklad kuchyne a použiť sa môžu dokonca aj v kúpeľniach.

Vinylové podlahy majú najnižší tepelný odpor spomedzi všetkých podlahových krytín a tak sú najlepšou voľbou ak budete mať podlahové kúrenie. S vinylovými podlahami bude takéto kúrenie najúčinnejšie.

Ďalšou vlastnosťou, ktorá neunikla pozornému čitateľovi, je odolnosť voči nečistotám. To platí aj pre rôzne tekutiny, od kávy po džús. Do kuchýň sa však nehodia len kvôli vodeodolnosti a odolávaniu nečistotám. Vďaka svojej pružnosti im nehrozí poškodenie, keď vám v kuchyni padne niečo na podlahu a poradia si aj s potenciálnymi škrabancami spôsobenými stolovými nohami. Vďaka svojim vlastnostiam sú tak naozaj univerzálnymi podlahami.

Zdroj obrázka: Autor: appleyayee / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu