Vhodne zvolené textílie: Premenia váš domov na luxusné sídlo

Pojem „útulný domov“ pre každého znamená niečo iné. Pre niekoho je to zariadenie v najmodernejšom štýle s využitím multifunkčného a dizajnového nábytku. Pre iného je to útulnosť ukrytá v maličkostiach, akými sú srdcu drahé dekoračné prvky vytvorené z kvalitného bytového textilu.

Interiér a výber farieb textilu

Bytový textil je ale pomerne široký pojem. Môže zahŕňať uteráky do kúpeľne, prikrývky na pohovku, kuchynské obrusy, posteľnú bielizeň alebo prehozy. Pri intuitívnom výbere takéhoto bytového textilu často ani netušíme, že práve od správnej voľby materiálu v závislosti od konkrétneho priestoru sa bude odvíjať útulnosť vo vašej domácnosti.

Aby ste preto neurobili chybu, máme pre vás niekoľko tipov, ako si s textilom vytvoriť krásny,  závideniahodný a najmä pohodlný domov bez veľkých zásahov do rodinného rozpočtu.

Vytvoria príjemnú harmóniu

Takmer všetci väčšinu času trávime v kuchyni, kde sa vytvárajú pre členov domácnosti kulinárske majstrovské diela. Preto je výber textílií do kuchyne pomerne komplikovanou záležitosťou. Pri kúpe textilu do takéhoto priestoru sa ale neriaďte len pojmom „krásne“, všetok kuchynský textil vrátane obrusov, utierok a závesov musí byť vyrobený aj z kvalitného odolného materiálu. Intenzita využitia tohto priestoru si to najlepšie jednoducho vyžaduje!

Pamätajte aj na to, že v každom interiéri by malo byť všetko harmonické, preto to nepreháňajte ani s množstvom. Hlavným pravidlom pri výbere textílií je voľba všetkých doplnkov v jednej farbe, ktorá bude v súlade s interiérom kuchyne. Pokiaľ by ste ale v obchode nič konkrétne s týmito vlastnosťami nenašli, stačí si z látky v metráži vytvoriť doplnky na mieru.

Pri výbere myslite na svoje pohodlie

Pri kúpe bytového textilu by ste mali zohľadniť aj aktuálny štýl a zariadenie interiéru. Prikrývky a  dekoračné vankúše sa potom vo svojej rozmanitosti farieb stanú štýlovým prvkom každého domova a aj starému nábytku vdýchnu nový život. Osobitná pozornosť by sa mala venovať spálňovým textíliám. Koniec koncov, v tejto miestnosti by malo byť všetko harmonické a prispievať k úplnej relaxácii.

Textílie a látky do spálne však nie sú len posteľná bielizeň, sú to rovnaké závesy, prikrývka na posteľ alebo „prehoz“ na kreslo. Všetky tieto prvky textílií by mali byť ideálne v pastelových farbách, ktoré k upokojeniu mysle a tela prispievajú tiež. Ako vidíte, bytový textil patrí k prvkom, bez ktorých každý, aj ten najštýlovejší interiér pôsobí fádne. A ak pohodlie v dome nie je pre vás „prázdnou frázou“, k ich výberu by ste mali pristupovať so všetkou zodpovednosťou. Vaše pohodlie a dobré pocity budú pre vás a všetkých členov rodiny tou najlepšou odmenou! Tak to s nimi skúste.

Zdroj obrázka:  Juice Flair/Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu