Ochráňte rastliny pred rannými mrázikmi s prírodnými prípravkami

Februárové mrazy vedia potrápiť každého pestovateľa. Je niekoľko spôsobov, ako ochrániť rastliny pred zmenami teplôt a jedným z nich sú aj prírodné prípravky Cropaid obsahujúce živé baktérie, ktoré rastlinám pomôžu v boji proti mrazu a chladu.

zamrznute rastliny mrazy a ochrana

Čo sa deje s rastlinami pri mraze a chlade?

Nízke teploty, hlavne tie nepredvídateľné, môžu spomaliť alebo úplne zastaviť prirodzený rast rastlín. Listy, kvety a plody rastlín sú obzvlášť citlivé na ranné mrazy a môžu utrpieť poškodenie v dôsledku nízkych teplôt. Mrazové popáleniny, odumieranie tkanív a celkové poškodenie rastlín sú bežné príznaky. Najmä u sadeníc a ovocných stromov počas kvitnutia je toto poškodenie nezvratné. Celá úroda môže byť v priebehu niekoľkých hodín zničená.

Rastliny, ktoré sú vitálne a majú optimálne, pestovateľské prostredie, lepšie vzdorujú nepriaznivým vonkajším vplyvom. Kvalitným pestovateľským substrátom, výberom prírodných hnojív alebo zvolením odolnejších typov rastlín môžete zvýšiť prirodzenú obranyschopnosť rastlín.

Ako sa brániť proti mrazu a chladu?

Pomocou textílií môžete rastliny zakryť pred príchodom mrazu a ochrániť ich. Po odznení nebezpečenstva je dôležité textíliu z rastlín sňať, je preto dôležité sledovať predpoveď počasia, čo môže byť časovo náročné. Ďalšou možnosťou sú biologické prípravky, ktoré chránia nielen rastliny, ale aj stromy a kríky.

Pestovanie v skleníku poskytuje istú ochranu pred rannými mrazmi a výkyvmi teplôt, ale v prípade, že skleník nie je vykurovaný, teplota v ňom môže spadnúť pod bod mrazu. Rastliny v skleníku môžete ochrániť vďaka automatickému vykurovaniu.

Biologické prípravky Cropaid

Cropaid Antifrost, biologický prípravok na ochranu rastlín, ktorý obsahuje živé baktérie z rodu Thiobacillus a viac ako 60 minerálnych živín, je skvelým pomocníkom pri hroziacich mrazoch. Po aplikácii na rastliny trvá jeho účinok niekoľko dní, nemusíte sa teda obávať nečakanej zmeny počasia. Zároveň Cropaid obsahuje podporné a výživné látky, ktoré priaznivo ovplyvňujú zdravotný stav rastlín a prirodzene obohacujú pôdu.

zamrznute rastliny mrazy a ochrana

Zdroj: www.odsuseda.sk

Nebezpečný nie je len chlad a mráz, ale aj teplo a sucho, ktoré má rovnako ničivé účinky na rastliny a môže vás pekne potrápiť. Prípravky Cropaid Antiheat ochránia rastliny proti teplu a suchu. Aj tento prípravok má hnojivé účinky a vylepšuje po aplikácii zloženie pôdy.

Zdroj foto: ThomBal, Torychemistry / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu