Poznáte plissé rolety? Ak nie, dozviete sa, v čom spočíva ich výhoda

Ak sa v nejakom segmente trh v posledných rokoch naozaj rozrástol, tak to bude tieniaca technika. Na výber je totižto z množstva typov tieniacej techniky, z ktorých si vyberie určite každý.

tienidlá, rolety plissé

Rolety sa v priebehu rokov zmenili k lepšiemu

A aj „klasiky“, akými sú napríklad rolety, prešli výraznou obmenou. Ak si pamätáte tie rolety, ktoré boli bežné v starých bytoch ešte predtým, ako začali byť populárne žalúzie, v súčasnosti by ste si ich zrejme na svoje okná nedali. Boli veľké a nevkusné.

Naopak, v súčasnosti môžete kúpiť rolety, ktoré dokonale splynú s vašim oknom rozmermi, farebným prevedením a namontovať ich môžete priamo na rám okna bez akéhokoľvek vŕtania. Samozrejme, sú aj iné druhy roliet. Jedným z takýchto novších druhov tienenia sú moderné plissé rolety. V čom sa odlišujú od roliet v bežnom prevedení, ktoré všetci dobre poznáme?

Čo takto ovládať roletu zvrchu aj zospodu?

Pri plissé roletách slúži na tienenie skladaná plisovaná látka. Ovládajú sa pomocou madla a tu je najväčší rozdiel oproti roletám, ktoré ste poznali doteraz. Látku môžete sťahovať zospodu aj zvrchu.

Pri štandardných roletách (aj keď ich môžete zastaviť v akejkoľvek polohe) musíte počítať s tým, že od bodu, po ktorý ich budete mať stiahnuté až po vrch okna budú tieniť. To nemusí byť vždy vyhovujúce. Napríklad ak si chcete ráno vychutnať svoju obľúbenú gurmánsku kávu, ale slnko je ešte nízko a tak potrebujete stiahnuť rolety až do dolnej časti okna. Tým pádom vytvoríte v interiéri väčšiu tmu ako by ste chceli.

Plissé rolety môžete stiahnuť do požadovanej časti okna a zároveň stiahnuť látku zhora, vďaka čomu sa presvetlí váš interiér, keďže roleta bude tieniť len takú časť okna, aby zabránila slnečným lúčom oslepovať vás. Samozrejmosťou je výber z viacerých druhov látok, či dizajnových a technických prevedení takýchto roliet.

Zdroj obrázka: Autor: Maridav / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu