Recyklované koberce a rohože: Obklopte sa výrobkami šetrnými k prírode

Dnešná doba kladie čoraz väčší dôraz na trvalú udržateľnosť, a tak viac a viac zákazníkov preferuje pri nakupovaní produkty šetrné k životnému prostrediu. My vám dnes predstavíme dizajnové koberce vyrobené z PET fliaš a rohožky z recyklovaných pneumatík, ktoré má v ponuke slovenský predajca kobercov a podlahových krytín JUTEX Slovakia.

Princípom recyklácie je využitie starého na výrobu nového. Vďaka recyklácii sa zmenšuje spotreba surových prírodných zdrojov, zmenšuje sa množstvo odpadu ukladaného na skládky, redukuje spotreba energie a emisií skleníkových plynov.

Čoraz viac firiem reaguje na enviromentálnu záťaž a dávajú odpadu druhú šancu tým, že z neho vytvárajú nové produkty. Jedným zo spôsobov, ako recyklovať PET fľaše a staré pneumatiky je výroba kobercov a rohožiek do interiéru i exteriéru. V ponuke slovenského predajcu JUTEX Slovakia nájdete oboje.

Koberce Naomi s prímesou recyklátu z PET fliaš sú riešením pre náročných zákazníkov

Do kategórie recyklovaných kobercov patria koberce Naomi, vyrobené zo zmesi odolného polyesteru a jemného polypropylénu s prímesou recyklátu z plastových PET fliaš. Pri výrobe 1m² koberca Naomi je použitých 26 ks 0,5l plastových fliaš.

Koberce Naomi s výškou vlasu 10 mm sú inšpirované krajinnou vegetáciou, kľukatými riekami a prírodnými farbami. Čisté geometrické línie podčiarkujú kvalitné vyhotovenie a jemný lesklý vlas s 3D efektom, jednoduchý dizajn a zemité farby vnesú pohodové vibrácie do každej miestnosti a vytvoria dokonalú harmóniu s každým štýlom zariadenia interiéru.

rohože recyklovateľné recyklované

Prednosťou kobercov Naomi je aj jednoduchá údržba bežným vysatím, prípadné škvrny je možné odstrániť na to určeným saponátom. Pozor si však treba dať na to, aby nedošlo k premáčaniu koberca.

S rohožkou Ecomat zostane špina pred dverami

Nečistoty z obuvi pred vstupom do interiéru spoľahlivo odstráni praktická gumená rohož Ecomat, ktorá je vyrobená z 95% recyklovanej gumy z použitých pneumatík. Rohožky Ecomat sú nielen ekologické, medzi ich prednosti patrí aj odolnosť voči každému počasiu, dlhá životnosť a nenáročná údržba – povrch rohožky je umývateľný, jednoducho ju vyčistíte vodou alebo metlou.

rohož ecomat sweet home

Dávno už neplatí, že čo je funkčné, neladí oku. Rohožky Ecomat sú nielen praktickou nevyhnutnosťou, sú aj jedinečným dizajnovým doplnkom, ktorý istotne nezostane bez povšimnutia pred vstupom do vášho príbytku. Prírodné motívy aplikované tlačou s vysokým rozlíšením sú stálofarebné a odolajú počasiu i zubu času.

Všetky rohožky Ecomat majú protišmykovú úpravu.

rohože ecomat, home, sweet home

Pomôžte s nami životnému prostrediu kúpou kvalitných produktov vyrobených z recyklovaných materiálov s dlhou životnosťou, budete odmenení dobrým pocitom, že nezaťažujete planétu zbytočným odpadom a prispievate k jej ochrane.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu