Victorinox, známy výrobca nožov a netradične škrabka na zeleninu

Victorinox si spájame hlavne so slávnym legendárnym švajčiarskym nožíkom. Švajčiarska firma pozná kvality zliatin, vie vyrábať ostré nástroje, takže ani nemusí byť prekvapením, že sa zaoberá aj výrobou škrabiek a kuchynských nožov. Škrabka na zeleninu od Victorinox vyzerá trochu netradične. Má nahnutú konštrukciu, ktorá je tak iná, ako iné škrabky tohto typu. Má to svoje výhody, ktoré nemusíte objaviť ihneď.

Victorinox škrabka

Škrabka na zemiaky a inú zeleninu Victorinox

Testovali sme škrabku s plastovou rúčkou s označením logom Victorinox a veľmi ľahkou čepeľou. Vyniká svojou váhou, no hlavne ostrosťou. Po zelenine škrabka prechádza veľmi hladko. Vytvára veľmi tenké šupky. Nemusí to celkom vyhovovať tým, ktorí potrebujú hrubšie šupky, dlhé a hneď jasné. Škrabka reže tenké šupky, deje sa to ľahko, bez nutnosti tlačiť.

Victorinox škrabka

Nahnutá je aj preto, že sa s ňou dá pracovať ako s perom, ktoré píše bez nutnosti tlačiť na papier. Šupky síce odlietavajú kadetade, no čistenie prebieha hladko a deje sa naozaj. Malá škatuľka vo farbách aj ďalších nástrojov rovnakej značky nesie symbol pre umývačku riadu, čiže nástroj môžete umývať v umývačke. Umýva sa ľahko aj pod tečúcou vodou. Rukoväť má očko cez ktoré sa dá zavesiť, alebo zachytiť.

Tento drobný pracovitý zázrak stojí 3 eurá


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu