Zavesená vypratá bielizeň na balkóne či sušiaku sa vysuší aj v zime

Vedeli ste, že mokré vypraté oblečenie z práčky vyschne za každého počasia? Samozrejme že za treskúcich mrazov môžete ponožkami rozbiť okno, avšak počas dňa aj v zime môže bielizeň uschnúť. Rozdielna je len rýchlosť s akou sa to udeje. Bielizeň na vysušenie sa v zime dávala tam, kde nebol priestor na sušenie vo vnútri. Pochopiteľne, ak hovoríme o rôznom počasí, tak bez dážďa.

Sušenie

Leto či zima, rozdiel je len v rýchlosti

V zime je pri teplotách nad nulou vzduch do určitej miery nasatý vlhkosťou a zvyšuje sa táto miera zvyšovaním plusových teplôt. Napriek tomu má stále šancu odparovať vodu aj z bielizne. V bezvetrí to ale ide pomalšie. V lete sú podmienky ideálne. Vzduch je suchý a jeho absorbčná schopnosť je najvyššia aj vďaka teplote, ktorá vyparovanie vody urýchľuje.

Sušenie bielizne doma

Pri sušení bielizne doma sú využívané radiátori. Čo ale v prípade, keď nemáte radiátori, alebo jednoducho nestačia? Domáce stojanové sušiaky, alebo šnúry v kúpeľni sú najčastejším riešením. Nezabudnite na fakt, že voda z bielizne jednej práčky môže predstavovať aj viac ako jeden liter kvapalnej vody, ako prezrádzajú domáce sušičky. Tá sa v miestnosti vstrebe do sedačky, koberca, vzduchu ako takého, no tiež do omietky, či dreva. Občasným vetraním zamedzíte tvorbe plesní a ďalších nežiadúcich javov. Bez vetrania a prúdenia vzduchu sa sušia a schopnosť oslabuje a posilňuje miera neželanej vlhkosti v miestnosti.

Sušiak na bielizeň

foto: vešiak interérový, skladací stojací model Bonita Wonderfold

Tematicky príbuzné produkty


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu