Raňajkový nôž na rajčiny a pečivo je hlavne o pohodlí a presnosti

S čepeľami Fiskars sme v redakcii zoznámení už veľmi dlho. Sami sme fanúšikmi tejto značky a nie je tajomstvo ani to, že sa značke venujeme dlhšie. Pre kvalitu, dizajn, alebo aj imidž. Raňajkový nôž na paradajky, či iné mäkké potraviny sme v minulosti pri inom modeli už rozoberali. Fiskars má vo svojom portfóliu aj sadu nožov, ktorej sa ešte budeme venovať. Nás zaujal najmenší zo zástupcov ostrých čepelí v tomto balení. Novší dizajn ozubenej čepele noža menších rozdielov, ktorý je novšou generáciou noža na paradajky. Alebo ak chcete, na čokoľvek z malých mäkkých potravín.

krájanie rajčín

Raňajkový nôž mení pohľad na krájanie mäkkého

Najmenší nôž zo štartovacej 5 dielnej sady nožov nadchne schopnosťou rovného rezu mäkkých rajčín na tenučké plátky, prekrajovanie pečiva, žemlí, rožkov, kaiseriek… . Pri rajčinách je limitovaný hlavne konzistenciou samotnej rajčiny rozpadaním vnútornej dužiny. Sú však uhly rajčín, pri ktorých je možné dosiahnuť zachovanie tekutej dužiny viac. Rajčinu režte položenú šikmo (ohľad na stopku a spodnú časť rajčiny, kedy nie je stopkou smerom nadol, ale šikmo. Prípadne stopkou smerujúcou do strany.) Rajčiny nekrájame príliš tenko. Nemá to zmysel a ani gastronómia s tým nepočíta.  Postačí pritom plátok 0,4 cm hrubý. Rovnomerné krájanie rajčín je s týmto nožom vždy hračka. Darí sa to nie len pri prvej polovici, ale aj pri dokrájaní druhej polovice a zostatku tenkého zvyšku. V tejto fáze krájania je pre bežný rovný nôž nemožné rezať bez problémov.

Raňajky – to nie sú len rajčiny

Tajomstvo úspechu je v zuboch a jemných vibráciách, ktoré rajčinu netrhajú a nezničia. Podobne ako veľký nôž na pečivo so zubami robí z krájania chleba pohodlnú a presnú činnosť, rovnaké je to aj pri jeho zmenšenine. Nôž je ľahký, ľahko sa s ním pracuje. Univerzálne poslúži ri raňajkovom stole, alebo pri príprave raňajok, kedy sú bežné čerstvé potraviny, nátierky a neustále sa objavuje príležitosť na prekrojenie, alebo lúpanie. Pochopiteľne tak ide o nôž použiteľný pri krájaní vajíčok natvrdo, krájanie uhoriek, papriky. Šetriť si ho môžete na surové plodiny zo záhrady, nie veľmi tvrdé. Napríklad pri kaleráboch a kapuste tento nôž nemá zmysel. Viac bude mať zmysel všade tam, kde krájate mäkké a chcete mať aj pri krájaní pocit, že to ide rovno. Nie je pritom ani pri dokrajovaní nutné s nožom krútiť a vyrovnávať hrúbku pre sadanie mäkkej spodnej časti potraviny.

Fiskars sada nožov štart 5

Nôž ako nový ide naozaj hladko. Pri krájaní potravín dokonca nie je nutné ani tlačiť. Je to presne ten zázrak jednoduchosti dizajnu čepele, s ktorým používateľ nezažíva nervy a trápenia. Prináša radosť z práce a aj viac pohodlia.

Čo sa v článku spomína:  Sada 5 nožov | Raňajkový nôž

Oficiálny popis výrobku sa rád pochváli napríklad týmito vlastnosťami:

  • Odolná čepeľ so zúbkami vyrobená z japonskej nehrdzavejúcej ocele
  • Ergonomická rukoväť s povrchom SoftGrip ™ v mieste uchopenia
  • Hlboký chránič prstov zabezpečuje pohodlné a bezpečné držanie
  • Možno umývať v umývačke riadu
  • Dĺžka čepele 113 mm
  • Tvrdosť čepele HRC 52
  • Vysoký rezací výkon (testované podľa metodiky CATRA)
  • Navrhnuté vo Fínsku

Zavřít reklamu
Zavřít reklamu