Recenzia: Mixér Tefal Freshboost BL181D31 ťaží z vákua a výsledku

V ponuke mixérov sa spoliehame na značku, cenu, ale aj na vychytávky, aké dokážeme sami oceniť. Keď však mixér uvádza, že je vybavený vákuovým mixovaním, ťažko si vieme predstaviť ihneď dôvody, prečo by sme si ho mali vybrať. Pomerne nový sortiment mixérov pritom využíva tak trochu chémiu, fyziku a v konečnom dôsledku aj matematiku, aby docielili niečo, čo s bežným mixérom nedosiahnete. Mixér Tefal Freshboost BL181D31 je toho príkladom.

TEFAL freshboost BL181D31

Čo znamená vákuové mixovanie?

Mixér s funkciou odsávanie vzduchu a vytvárania vákuového prostredia je niečo, čo bude výrobca vždy dávať do popredia. Vyberiete si ho vtedy, ak pracujete v kuchyni, alebo pripravujete koktaily, smoothies hoci len pre seba. Omáčky a rôzne krémy, prísady, či taktiež polievky sa dajú pripraviť bez výraznej peny. Potraviny si zachovajú viac živín, farby, ba dokonca sú trvanlivejšie. Dužina jablka aj niekoľko hodín po rozmixovaní farbou vyzerá ako z čerstvo odhryznutého plodu. To isté aj mnoho iných druhov ovocia, mäkkej zeleniny…

Všetko funguje vďaka odsávanie vzduchu pred mixovaním. Funkciu dosiahnete tlačidlom a následne už len mixujete. Odsatie vzduchu znamená, že vnútro pohára neobsahuje kyslík, pri mixovaní sa jedlo nepremiešava zo vzduchom, nereaguje tak s kyslíkom, nestrácajú sa živiny, nebledne farba a napríklad omáčky, jahodové, či banánovo mliečne nápoje nepenia ako divé. Niekde na začiatku, keď už vieme oceniť túto zásadnú vlastnosť, možno chápať, prečo sa s touto funkciou jednotlivé výrobky tak pýšia. Tefal o tom dáva vedieť už na škatuli, kde uvádza až 3 násobne viac antioxidantov a porovnáva pritom klasický mixér, avšak svojej značky.

Telo a vzhľad mixéry Tefal Freshboost  BL181D31

To, že nejde o bežný, takzvaný blender, bude jasné už z balenia. Ide o väčšiu škatuľu, v ktorej sa nachádza hlavný motor, nože, dva poháre s objemom 600 ml na mixovanie a väčší pohár, do ktorého sa dajú vložiť tie menšie.
Osobitne je v škatuli balené dve šrobovacie viečka na oba poháre s uzatvárateľným otvorom na pitie. Tým sa dajú zavrieť a zobrať na cesty, alebo zavrieť niečo, čo má počas varenia počkať v chladničke. Stále vám ale pri použití jedného zostáva ďalší rovnaký pohár navyše, takže môžete ďalej mixovať.

Prístroj má len jedno tlačidlo, ktorého vonkajšiu časť tvorí otočný prepínač. V ňom si môžete vybrať režim sekania ľadu s pulzujúcim mixovaním, režim vákua, alebo vákua pre koktaily a čistý režim pre koktaily a teda klasické mixovanie bez vákua.

TEFAL freshboost BL181D31

Stručný návod: Pre vákuové mixovanie na vrchu väčšieho pohára preklopíte páčku, aktivujete režim VACUUM, za 50 sekúnd sa odsaje vzduch a môžete pokračovať v režime VACCUM BLENDER, čo je mixovanie vo vákuu. Po mixovaní je nutné preklopiť páčku, inak pohár pre silné vákuum ani neotvoríte.

Telo celkovo pôsobí masívnym pevným dojmom. Nenachádzame vŕzgajúce súčasti. Jeho ovládanie nepredstavuje žiaden operačný systém a tlačidlá ako na kalkulačke. Otočné tlačidlo je to s čím si celkom vystačí mixér, ako aj jeho používateľ.

TEFAL freshboost BL181D31

Súčasťou balenia tiež sú teda dva 600 ml poháre, jeden vonkajší pre vytváranie vákua. Dva vrchnáky a sekacie nože. Oba mixovacie poháre sú určené aj do umývačky riadu.

Hodnotenie

Medzi nedostatky možno zaradiť veľmi stručný manuál. Náš, ale aj cudzí názor je, že je veľmi obmedzený na obrázky. Bez podrobností a istoty, že chápete veci presne. S neznámym výrobkom totiž mnoho ľudí chce na začiatku pracovať tak, aby robili všetko správne a nedošlo k omylu. Stručný návod môže zneistiť. V konečnom dôsledku si aj obrázky vyžiadajú študovanie všetkých detailov.

Najzákladnejšie očakávanie pri vašom mixéri je, že splní očakávania. Ak teda naplníte mixér ovocím, ľadom, surovinami na omáčku, alebo akýmkoľvek jedlom, chcete výsledok. Keď práca nožov výsledok docieli a dostane do tekutého stavu všetko čo malo pred chvíľou svoj tvar, veľmi nie je čo kritizovať. Práca mixéra a spoľahlivosť je celkom v poriadku. Nakoniec aj dobre vyzerá, takže ho môžeme priznať v kuchyni na linke, ak v skrinkách máte nedostatok miesta, ako u nás. Pre jeden pohár navyše ale priestor v skrinkách potrebujete. Samostatný, nikde nezapojený totiž možno bude pri „vystavovaní“ zavadzať.

Celkovo je však praktickým a prínosným pomocníkom. Unikátny nástroj pre tých, čo si potrpia na zdravé a krásne na pohľad. Či už jedlá, polievky, alebo len klasické koktaily. Jeho využitie je taktiež vecou osobného štýlu a stravovania, kedy pri snahe o vitamíny jednotlivci riešia procedúry, postupy a teraz môžu riešiť aj technológie.  Očividne totiž nie je mixovanie ako mixovanie.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu