Zariadenie interiéru: Ako si zariadiť svoju prvú spálňu

Práve ste podpísali zmluvu na svoj prvý byt. V spálni nič nie je a vy neviete, ako a kde začať. V tomto článku sa dozviete základné informácie o kúpe nového matraca, posteľnej bielizne, ale aj obrazov.

Kvalita spánku závisí od kvality matraca a vankúša

Ak sa na niečom neoplatí šetriť, je to matrac a vankúš. So správnymi materiálmi získate nerušený spánok bez ranných bolestí chrbta a krku. Žiaľ, nemôžeme vám presne povedať, aký matrac vám bude vyhovovať, pretože matrace sa vyberajú podľa hmotnosti a veku. A samozrejme, určitú úlohu zohráva aj konkrétna osoba, ktorá bude na matraci spať. Najčastejšie si dospelí kupujú matrace s tvrdosťou H3 až H4 (čím ťažšie, tým tvrdšie). Okrem toho si musíte vybrať aj materiál – na výber sú rôzne peny, prírodné materiály alebo pružiny. Prírodné materiály, ako je kokosové vlákno, morská tráva alebo konské vlasy, sú najdrahšie a najodolnejšie.

Spálňa

Ešte ťažšie je poradiť si s vankúšom. Niektorí ľudia radi spia vo výške, iní v rovine. Vy uprednostňujete pamäťovú penu, váš partner perie. Najlepšie je vankúš vyskúšať a zamyslieť sa nad tým, či nemáte nejaké problémy (napr. bolesť krčnej chrbtice, reflux pažeráka, atď.)ktoré by ste mali riešiť a na ktoré by ste si mali dávať pozor.

Čistá a voňavá bielizeň

Kto by nemal rád čerstvo vypranú posteľnú bielizeň, do ktorej sa môže schúliť neskoro večer s knihou a konečne si oddýchnuť. Bez ohľadu na to, aký vzor si vyberiete, venujte väčšiu pozornosť materiálu. V súčasnosti sú obľúbené bavlnený satén, mako džersej alebo mušelín. Je vám mušelín povedomý? Áno, používa sa na výrobu detských prikrývok. Jeho mäkký materiál je vhodný aj pre detskú pokožku, ktorá je náchylná na podráždenie. A čím viac materiál periete, tým je mäkší a poddajnejší. Všetky tri materiály si zamilujete najmä v lete, pretože sú neuveriteľne priedušné a nijako vás „nedusia“.

Lampa môže byť veľmi štýlová

V súčasnosti sa už lampy považujú za dekoratívny, nielen praktický prvok. Existuje nespočetné množstvo farieb, tvarov a vyhotovení, a to je perfektné, pretože každý si môže vybrať štýl, ktorý je mu blízky. Odporúčame vám, aby ste venovali osobitnú pozornosť teplote svetla, ktorá by mala byť čo najžltšia, aby ste si pri zapnutí svetla nenarušili svoj denný rytmus. Nekupujte nič (alebo si nenastavujte, ak máte inteligentnú žiarovku), čo má viac ako 3 000 kelvinov. Nebude to pre vás šok a zbytočné prebudenie, ak to nebudete chcieť.

Prázdne steny? Záleží.

V spálni nemusíte mať obrazy, ale to neznamená, že ich tam nemôžete umiestniť. Dodajú miestnosti osobitý štýl a pocit zabývania, čo je skvelé, pretože to znamená, že sa nemusíte starať o dekorácie. Stena môže byť plná zážitkov z dovolenky, podujatí, svadieb alebo iných návrhov. Obľúbené sú aj filmové plagáty. Vyzerajú retro a potešia každého milovníka sveta filmov a seriálov. Nesmú však chýbať ani abstraktné vzory, prírodné motívy alebo súbory príbuzných plagátov rozdelených do niekoľkých rámov.

Aby vás neboleli nohy

Ak chcete mať čo najpokojnejšie ráno bez nepríjemného teplotného šoku, položte si vedľa postele mäkký koberec. Zaborenie nôh do vyššieho vlasu navodzuje pocit pokoja a uvoľnenia. Ako sa líšia koberce? Materiálom a vlasom. Podobne ako pri matracoch, aj tu sú prírodné materiály, ako napríklad vlna, hodváb, kokos a sisal, zárukou kvality. Najčastejšie sa však stretnete s nylonom, čo je umelý materiál, ktorý vydrží pomerne veľa.

Konštrukcia samotných vlasov sa delí na rovný striha slučku. Rovný strih je rozhodne pohodlnejší, zatiaľ čo slučka na druhej strane znesie oveľa väčšiu záťaž.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu