Dajte dušu múrom: 4 tipy, ako oživiť steny interiéru domácnosti

Bez ohľadu na to, či začínate od nuly alebo len rekonštruujete doterajšie obytné priestory, prázdne steny vzbudzujú pocit fádnosti a neúplnosti. Na niekoho môžu pôsobiť dokonca depresívne. Tu je niekoľko inšpirácií, ako oživiť interiér domácnosti za pomoci nástenných umeleckých diel a iných dizajnových prvkov.

Sedačka moderná a zaujímavé múry

Trendy tapety na stenu

Kúzlo využívania tapety na stenu poznali už naši starí rodičia. Zabudnite však na tapetovanie celej miestnosti. V kurze je dnes zvýraznenie jednej steny, tzn. vytvorenie akcentovej steny, a to aj vo svete známych interiérových architektov a dizajnérov. Na výber máte z veľkého množstva vzorov, farieb, povrchových úprav a materiálov.

Tip: Ak hľadáte dočasné riešenie (napr. v prenajatých bytoch), využiť môžete ľahko aplikovateľné a odstrániteľné fototapety.

Moderné samolepky na stenu

Riešením sú aj samolepky na stenu, ktoré nie je nutné aplikovať po celej ploche. Dokážete pomocou nich upriamiť pozornosť na ústredný bod priestoru. Líšia sa svojou veľkosťou a motívom (samolepky do detskej izby, obývačky a iné).

Originálne obrazy na stenu

Nástenné umelecké diela ako obrazy na plátne, plagáty či fotografie v rámoch sú klasika, ktorou pozdvihnete estetickú úroveň vašej domácnosti. Cieľom je nájsť taký obraz, ktorý bude v harmónii so štýlom vášho bývania (dizajn, farebná schéma).

Tip: V moderných domácnostiach sa čoraz viac využíva inštalácia série obrazov v asymetrickom alebo symetrickom usporiadaní. Ide o tzv. stenu galérie.

Dekoratívny kamenný obklad

Na vytvorenie akcentovej steny a vnesenie prírodného rázu do miestnosti môže byť použitý aj dekoratívny interiérový kamenný obklad. Vyberte si materiál (kamennú dyhu, travertín či andezit), ktorý svojou štruktúrou a farbou zvýrazní dominantné plochy.

Praktické a štýlové zrkadlá

Na vyplnenie, ale aj presvetlenie tmavých kútov v miestností použite zrkadlá, ktoré vďaka interakcii so svetlom dokážu vašu obývačku rozžiariť a zároveň opticky zväčšiť. Nezabúdajte na originálne rámy, ktoré budú v súlade so zvyškom nábytku a dekorácií.

Tip: Na prepojenie komponentov v miestnosti môžete použiť na zrkadlo rovnaký rám, ako majú zvyšné umelecké diela a obrazy v obývačke.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu