Fóliovník: Skvelý a jednoduchý spôsob šírenia záhradníckych možností

Tak ako sú moderné solárne energie dokonalou alternatívou čoraz viac ohrozených zdrojov elektrickej energie a plynu, podobne aj fóliovníky predstavujú spôsob, ako rozšíriť svoje záhradnícke možnosti a dopestovať si vlastné čerstvé a zdravé suroviny, na ktoré nevplýva inflácia.

Fóliovník

Či už použijete fóliovník len na začatie pestovania rastlín, alebo na ich udržanie v plnom a silnom raste a kvete, ponúkajú vám tieto špeciálne záhradné konštrukcie stabilné pestovateľské prostredie, zachytávajú vzácnu vlhkosť a chránia rastliny pred nevyspytateľným počasím.

Konštrukcia a materiál s minimálnymi nákladmi

Napriek globálnemu otepľovaniu si dopestovať dnes niektoré druhy rastlín ovocia a zeleniny pod „holým nebom“ nie je jednoduché. Čoraz viac premenlivé a nevyspytateľné počasie mnohým záhradkárom túto snahu komplikuje. Preto sa používajú špeciálne „prístrešia“ a prekrytia vo forme univerzálnej konštrukcie, pod ktorými nemajú exteriérové vplyvy najmenšiu šancu.

V závislosti od zvoleného materiálu potom hovoríme o fóliovníku, pri ktorom je pevná konštrukcia z hrubých oceľových profilov potiahnutá špeciálnou fóliou. Fóliovník je v podstate lacnejšia alternatíva konštrukcie zo skla alebo iných pevnejších materiálov. O dokonalú ochranu pestovaných rastlín a vytvorenie špeciálnej klímy, ktorú vegetácia potrebuje, sa stará špeciálna fólia.

Najmodernejšie fóliovníky sú vybavené univerzálnou fóliou so špeciálnou UV ochranou. Bonusom je obsah sieťky v materiály, ktorá mu dodáva pevnosť a fóliovník tak všetky rastliny dobre ochráni a vytvorí im na potrebný rast tie najlepšie podmienky za každého počasia. To všetko pri minimálnej cene a výhodných obstarávacích nákladoch.

Jednoduchá inštalácia a údržba

V porovnaní so skleníkom, má fóliovník výhodu nielen v cene, ale aj jeho jednoduchej inštalácii a údržbe. Rám fóliovníkov je (v závislosti od modelu) zhotovený z pevnej a robustnej, no pritom na manipuláciu jednoduchej oceľovej konštrukcie s hrúbkou 18 mm.

Fóliovník

Nakoľko sú súčasné klimatické podmienky a počasie celkovo nevyspytateľné, celá konštrukcia je rozdelená na sekcie, vďaka čomu je fóliovník stabilný a silný. Zhotovený z profilov vystuženými nosníkmi dodáva systému maximálnu stabilitu. A aby konštrukcia z ocele odolávala korózii a vplyvu iných poveternostných podmienok, je povrchovo upravená zinkom v dvoch vrstvách.

Aj vďaka týmto vlastnostiam je zhotovenie, údržba i manipulácia s fóliovníkom oveľa jednoduchšia ako s inými podobnými záhradnými systémami.

Optimálne podmienky na pestovanie

To najdôležitejšie si necháme na záver. Ide o vytvorenie ideálnych podmienok na jednoduché a rýchle dopestovanie rastlín, ovocia a zeleniny v domácom prostredí vlastnej záhrady. Všetka živá vegetácia potrebuje na svoj plnohodnotný vývoj, život a rast optimálne podmienky. Ich zaistenie je ale pod vplyvom neustále sa meniaceho počasia a klímy čoraz náročnejšie. Preto sa na vytvorenie optimálnej atmosféry pre pestovanie bohatej úrody v domácom prostredí používajú tieto konštrukcie, ktoré tú schopnosť majú.

Špeciálna, sieťkou spevnená fólia s UV ochranou sa o vaše priesady, rajčiny, zemiaky alebo iné obľúbené a dnes veľmi vzácne plodiny postará bez najmenších problémov. Vytvorí im vďaka univerzálnemu systému prekrytia so správnym vetraním optimálne podmienky na rast bez ohrozenia faktorov vonkajšieho prostredia, ktorými nie je len mráz, ale aj dážď, krúpy, vietor a silné slnko.

Fólia zaistí rastlinám dokonalé svetlo a teplo a podporí rast vegetácie aj bez použitia špeciálnej a často škodlivej chémie.

Tak to využite a takýto moderný fóliovník si na domtextilu.sk vyberte.

Zdroj obrázkov:

  1. Talinna/Shutterstock.com
  2. www.domtextilu.sk

Zavřít reklamu
Zavřít reklamu