Bude sklenené zábradlie vhodné do rodinného domu?

Sklo je veľmi žiadaným prvkom do súčasných interiérov a využíva sa v rôznych podobách. Odolný, priehľadný a ľahko tvarovateľný materiál dominuje na dizajnovom trhu. Vďaka priehľadnosti aj najmasívnejšie časti vyzerajú ľahko, priestranne a neblokujú denné svetlo. Schody alebo zábradlia vznášajúce sa vo vzduchu pôsobia elektrizujúcim dojmom a sú vhodné do každého štýlu interiéru ako dokonalý doplnok aranžmánu alebo eklektický doplnok.

Schodisko a zábradlie

Sklenené zábradlie – dizajnérsky efekt

Bez ohľadu na druh skla, či bude matné, mliečne, alebo lesklé, sklenené zábradlie bude vždy efektné a moderné. Inovatívne technológie umožňujú stavať zábradlia vonku aj v interiéri, čím sa zvyšuje univerzálnosť a možnosti použitia skla v stavebníctve.

Sklenené zábradlie v rodinnom dome

Dôležitými vlastnosťami skleneného balkónového zábradlia sú ich tepelné a optické parametre. Prepúšťajú 90% slnečného svetla, ktoré sa dostáva do budovy, osvetlujú a ohrievajú miestnosti. Túto možnosť sa oplatí zvážiť pri menších, stromami začlenených miestností. Tvrdené sklo je veľmi odolné a pevné, takže nie je nebezpečné pre ľudí.

Mínusom je, že sklenené zábradlie (https://sklo.sk/sk/) nie je najlacnejšou možnosťou na oddelenie priestoru. Vyžadovaná najvyššia kvalita poskytuje záruku bezpečnosti, čo znamená vysokú hodnotu na trhu. Inou nevýhodou je hmotnosť sklenených tabulí. Aby sa prepravilo zábradlie je potrebné si prenajať špeciálne zariadenie, ktoré umožňuje bezpečnú montáž skla. Posledným mínusom je údržba čistoty skla.

Sklenené zábradlia v dome – zhrnutie

Pravidelné čistenie sklenených povrchov je základom efektného vzhľadu zábradlia, preto je potrebné pri veľkom množstve skla zakúpiť profesionálne čistiace prostriedky, ktoré sú dostupné na trhu v bohatej ponuke. Ide o produkt, ktorý dodatočne zvyšuje odhad nákladov, no užívateľov fyzicky odbremení a ušetrí tiež čas.

Ak Vám teda Vaša peňaženka umožní vybrať si sklenené zábradlie, tak Vám zväčšia obytnú plochu, slnečné svetlo v každom interiéri a zároveň mu vnesú moderný dizajn.

Zdroj foto: pabmap / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu