Pracovné oblečenie na renováciu nehnuteľností bez úrazov a starostí

Tlačové správy: Renovácia nehnuteľností zahŕňa najrôznejšie práce v závislosti od rozsahu opráv či rekonštrukcie. V každom prípade je potrebné myslieť pri práci na bezpečnosť, ale aj na ochranu svojho bežného oblečenia a zdravia, pretože aj pri minimálnej údržbe sa často vedia vyskytnúť život ohrozujúce situácie.

Pracovné oblečenie

Aké pracovné oblečenie a ochranné pomôcky by vám nemali pri renovácii chýbať?

Vyberte si kvalitné pracovné oblečenie

Pri každej práci sa oplatí investovať do kvalitného pracovného oblečenia. Nielenže ochráni vaše oblečenie pred poškodením a znečistením, ale poskytne vám aj komfort a bezpečnosť, pretože je po všetkých stránkach prispôsobené na tieto účely.

Ak si zvolíte pracovné oblečenie Engelbert Strauss, dostanete odev, ktorý vyniká nielen svojou vysokou kvalitou a funkčnosťou, ale aj vkusným a moderným štýlom. Pred začiatkom renovácie si teda zabezpečte profesionálne pracovné odevy od spoločnosti Engelbert Strauss, pričom v ponuke je aj odolná pracovná obuv a rôzne ochranné pomôcky. Engelbert Strauss vás ale zaujme aj štýlovým oblečením na šport a voľný čas. Bez ohľadu na to, či budete pracovať vonku alebo vnútri, súčasťou výbavy by malo byť adekvátne pracovné oblečenie a odolná pracovná obuv.

Pracovné oblečenie

K základným pracovným odevom určite patria montérky, teda nohavice s náprsenkou. Takéto odolné a praktické nohavice majú množstvo vreciek či už na náradie, klince, meter, rôzne pracovné pomôcky ale aj na mobil. Vybrať si môžete aj klasické pracovné nohavice a prípadne ich doplniť samostatnou pracovnou taškou na náradie. Dostupné sú aj rôzne špeciálne modely, napríklad nohavice proti prerezaniu, ktoré najčastejšie používajú lesníci, ale hodiť sa môžu aj pri renovácii bývania. Pri vonkajších prácach budete potrebovať aj dobrú bundu, ideálne takú, ktorá je nepremokavá a hrejivá ak pracujete aj v zime.

Nepodceňujete pracovnú obuv

Ako dôležité je nosiť dobrú obuv? Je to rovnako dôležité ako pri športe či turistike. Bežné topánky vám jednoducho neposkytnú dostatočné bezpečie ani komfort, preto je potrebná a nevyhnutná špeciálna obuv. Práca na stavbe alebo pri rekonštrukcii so sebou predsa prináša viaceré riziká. Odolná pracovná obuv predíde mnohým úrazom, ktoré môžu vzniknúť pri prepichnutí podrážky klincom alebo iným ostrým predmetom. Obuv s oceľovou špičkou vás zasa ochráni, ak vám niečo ťažké padne na nohu alebo zakopnete o niečo tvrdé.

Ako si starostlivo vybrať obuv? Určite podľa toho, aký typ práce budete vykonávať. Základom sú určite pevné členkové topánky. Vonkajšie práce si môžu vyžadovať aj vodotesné topánky, ktoré nepremoknú a nohy budete mať stále v suchu. Treba tiež rozlišovať, či ide o pracovnú alebo bezpečnostnú obuv. Pracovná obuv nie je vybavená bezpečnostnou špičkou, zatiaľ čo bezpečnostná ju má.

Pracovné pomôcky noste za každých okolností

Ochrana zdravia pri práci je prvoradá. Nech už sa púšťate do rozsiahlej alebo menšej renovácie nehnuteľností, určite nezabúdajte na ochranné pomôcky. Proti každej manuálnej práci sú základom ochranné rukavice, vďaka ktorým nielen predídete zraneniu, ale aj samotná práca bude o niečo pohodlnejšia.

V prašnom prostredí, pri brúsení alebo práci s chemikáliami sú potrebné aj respirátory a ochranné okuliare. Napríklad pri renovácii podlahy určite padnú vhod aj chrániče kolien, pri práci vo výške alebo na stavenisku sa určite hodí aj prilba.

Uvidíte, že s týmito dôležitými doplnkami sa každá renovácia premení na bezpečnú a príjemnú činnosť bez vážnych následkov a straty peňazí i času.

Zdroj obrázkov: FotoAndalucia/Shutterstock,Ground Picture/Shutterstock


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu