Získajte dokonalý trávnik pomocou akumulátorovej kosačky

Vyznačuje sa ľahkosťou, je obratná a k jej fungovaniu nepotrebujete žiadne káblové pripojenie. Práve akumulátorová kosačka bude perfektnou voľbou na váš malý trávnik a minimálny hluk jej chodu ocenia aj susedia. V čom všetkom sa však tento typ záhradnej techniky líši od zvyšných prevedení?

Kosačka

Podobnosť s elektrickou kosačkou je už na prvý dojem viditeľná, no Aku kosačka predstavuje verziu, čo nedisponuje káblom. Je síce poháňaná elektrickým zdrojom, no nie v tom pravom slova zmysle. Tým najzásadnejším rozdielom je batéria, ktorú treba vždy po vyšťavení nechať nabiť. Zoznam odlišností však akumulátorom ako funkčnou náhradou kábla nekončí, práve samotná batéria totiž vplýva na viacero faktorov, čo vyzdvihujú tento typ oproti tým ostatným. Poďme sa preto spoločne pozrieť na to, o aké kvality pôjde:

Jednoduchšia manipulácia

Oproti benzínovej či elektrickej kosačke odpadáva záhradnej technike v akumulátorovom prevedení hneď niekoľko starostí. Vybitú batériu stačí nechať len dobiť, kým pri tej s benzínom treba neustále dopĺňať palivo a robiť pravidelnú údržbu. Nespornou výhodou je však aj absencia kábla, bez neho sa oveľa jednoduchšie manipuluje s kosačkou. Miernym nedostatkom je výdrž batérie. Tá je totiž limitovaná a tento typ sa preto hodí skôr na menšie plochy, čo značne ovplyvňuje aj nižší výkon.

Výrazne tichší chod

Rozdiel v decibeloch je zásadný, chod akumulátorovej kosačky môže byť až o 30 dB tichší oproti modelu na benzín. Pokiaľ bývate v blízkom susedstve a vašu ulicu tvorí rad niekoľkých domov, táto voľba bude ústretová k vašim susedom, no nijako tým nepoľavíte z nárokov a kosenie bude rovnako kvalitné ako pri inom type.

Ľahšia dostupnosť

Často je ľahšia než ostatné modely a vďaka jej rozmeru sa navyše aj oveľa jednoduchšie dostane na menej prístupné miesta. Táto kosačka nemá problém udržovať trávnik aj v blízkosti stromov či záhradných dekorácií. Kapacita batérie 2 až 3 Ah zvládne pokosiť niečo nad 300 m², tá s 4 Ah zase 500 m². Uľahčiť si kosenie a predĺžiť výdrž akumulátora však môžete aj vy.

Vedeli ste, že pokiaľ kosíte mokrú trávu, výrazne tým skracujete výdrž batérie? To isté platí aj v prípade, že kosíte sporadicky a raz za čas sa rozhodnete zbaviť sa vysokého trávnatého porastu. Tu totiž taktiež platí, že čím vyššia je tráva, tým viac energie potrebuje táto záhradná technika spotrebovať. Koste suchú trávu a robte tak pravidelne, dlhšiu výdrž batérie určite oceníte.

Zdroj obrázka:

Leigh Trail / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu